Clariant’tan plastik ambalaja 40 bin renk

0
Clariant Masterbatches İşletme Birimi, ambalaj ve tüketim ürünleri sektörleri için gelişmiş bir performans sağlayan, yüksek kalitede bir hizmet sunuyor. ColorWorks, renk çeşitliliği, marka kimliği ve piyasaya arz süresinde oluşturduğu farkla Türk müşterilerin plastik renklendirme ihtiyaçlarını karşılıyor. ColorWorks arşivinde plastik malzemeler üzerine uygulanabilir 40 bin renk estetiği bulunuyor. Bu da markaların bilinirliğini ve değerini artırmak için rengi daha etkin şekilde kullanmalarına yardımcı oluyor.

Özel kimyasallar alanında bir dünya lideri olan Clariant, sanayiye yönelik kapsamlı ürün ve hizmet portföyünü büyütüyor. Sürekli olarak yeni teknoloji platformlarına yatırım yapan Clariant, özellikle ilham verici ve özel konseptlere sahip yüksek performanslı ürünler için, mevcut piyasa trendlerine hitap eden plastik sanayi inovasyonları geliştiriyor.

Clariant Masterbatches İşletme Birimi, şirket bünyesi içinde küresel bir tasarım ve teknoloji hizmet ağı olan ColorWorks ile özel bir hizmet sunuyor. Clariant bu hizmet kapsamında markalarla ve tasarım firmalarıyla yakından çalışarak, müşterileri için özel hazırlanmış renk kreasyonları geliştiriyor. ColorWorks, markaların yeni ürünleri piyasaya daha hızlı sunmalarına, marka bilinirliğini ve değerini artırmak için rengi daha etkin bir şekilde kullanmalarına yardımcı oluyor.

TÜRK MÜŞTERİLERE ÖZEL HİZMETLER

ColorWorks’un sahip olduğu tasarım ve teknoloji merkezleri, estetik taleplerin yanı sıra ürünün nihai uygulamasının teknik koşullarını da göz önüne alan çözümler geliştiriyor. Türk müşterileri için de çok farklı hizmetler sunuyor. ColorWorks arşivinde plastik malzemeler üzerine uygulanabilir 40 bin renk estetiği mevcut. ColorWorks, müşterilerine ayrıca trend bilgileri ve piyasa araştırmaları, ilham panosu kreasyonları, kavramsal ve endüstriyel tasarım prototip çalışmaları, sanal prototip çalışmaları, teknik fizibilite değerlendirmeleri ve maliyet değerlendirmeleri ile de yardımcı oluyor.

Clariant Colorworks2018’İN TREND RENKLERİ DOĞAL YEŞİLLER OLACAK

Geçtiğimiz yıllarda ColorWorks, tüketici trendlerini analiz eden uluslararası trend öngörü rehberi ColorForward’ı Türkiye pazarına sundu. Türkiye Masterbatches Bölüm Müdürü Ufuk Açıkel konuyla ilgili şunları söyledi: “ColorForward’a Türkiye’den müşterilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Ambalaj, tekstil ve beyaz eşya sektörlerinde aktif olan müşterilerimize 2017’nin trendleri ve renklerini sunmuştuk. ColorForward 2018’i ise şimdiden müşterilerimizle paylaştık. Genellikle ambalaj sektöründen müşterilerimiz, özellikle sınırlı üretim ürünleri için trend renkleri seçme konusunda daha cesur davranıyor. Genel olarak belli segmentlerin belli renkleri tercih ettiğini söyleyemeyiz. Ama otomotiv gibi sektörler daha geleneksel ve uzun süre beğenilebilecek renkler kullanma eğiliminde oluyor.”

Clariant’ın bu sene İtalya, Como’da ColorForward 2019 çalıştayını düzenleyeceğini belirten Ufuk Açıkel, çalıştayın içeriğini şöyle özetiyor: “Çalıştayın ana konusu, dünya çapındaki toplumsal trendler olacak. ColorWorks tasarımcıları, 2018’de doğal yeşillerin, sıcak tonlu kırmızıların ve turuncuların trend renkler olacağını, 2019’da ise mor tonlarının ve açık mavilerin öne çıkacağını öngörüyor.”

CLARIANT: Dünyanın ‘özel kimyasal madde’ üreticisi

Dünyanın önde gelen özel kimyasal maddeler üreticisi Clariant, İsviçre’nin Basel kenti yakınlarındaki Muttenz’de yer alıyor.  2016 sonu itibariyle 17 bin 442 kişiye istihdam sağlayan Clariant, 2016 mali yılında, devam eden faaliyetlerinden 5.847 milyar CHF satış kaydetti. Şirket, Bakım Kimyasalları, Kataliz & Enerji, Doğal Kaynaklar Plastik & Kaplama olarak dört ana alanda faaliyet gösteriyor. Clariant’ın kurumsal stratejisi beş ilkeye dayalı: Karlılığın artırılması, portföyün yeniden konumlandırılması, sürdürülebilirlikle değer katma, inovasyon ve Ar-Ge’nin canlandırılması ve büyümenin artırılması…

 

Share.

About Author

Leave A Reply

'