Danfoss dünyaya üç boyutlu iz bırakacak

0
Danfoss, genel merkezinin bulunduğu Danimarka’da dünya genelinde açacağı üç adet 3D baskı merkezinden ilkinin açılışını gerçekleştirdi. 3D baskı teknolojisi merkezi ile dijital dönüşümüne doğru dev bir hamle yapan Danfoss, ikinci merkezi Kuzey Amerika’da üçüncüsünü ise Asya’da açmayı planlıyor. Danfoss CEO’su Kim Fausing, teknolojinin sağladığı bütün imkanlardan yararlanacaklarının altını çizerken, “Hava Veri Modülü (ADM) merkezlerimizin ilkiyle, ileriye dönük büyük bir adım atıyoruz.” dedi.

Danfoss, genel merkezinin bulunduğu Danimarka’da dünya genelinde açacağı üç adet 3D baskı merkezinden ilkinin açılışını gerçekleştirdi. Nordborg’da yer alan bu ilk merkez, Avrupa Birliği ülkeleri içinde farklı iş alanlarından tüm çalışanlarına katmanlı üretilen (3D baskılı) prototip ve parçaları edinme ile uzman yardımı alma imkanı sunacak.

Danimarka’da açılan merkeze ek olarak Kuzey Amerika’da açılacak merkezin çalışmaları devam ederken, üçüncü merkezin ise Asya’da faaliyet göstermesi planlanıyor.

3D baskının, şirketin dijital dönüşümünün önemli bir parçası olduğunu vurgulayan Danfoss CEO’su Kim Fausing, teknolojinin sağladığı birçok imkandan büyük beklentilerinin bulunduğunu söyledi. Kim Fausing, “Hava Veri Modülü (ADM) merkezlerimizin ilkiyle, ileriye dönük büyük bir adım daha atıyoruz.” dedi.

Danfoss’un Teknolojiden Sorumlu Başkanı Andre Borouchaki ise atılan adımın önemini şu sözlerle dile getirdi: “Bu merkezler, Ar-Ge ve geliştirme süreçlerimizin hızlandırılmasına yardımcı olacak, böylece ürünlerin piyasaya çıkışını hızlandıracak, üretim verimliliğini optimize edecek ve geleceğin ürünlerini daha hızlı tasarlamamıza imkân sağlayacak.”

Çoğu geleneksel üretim yöntemi eksiltmeli olup temelde, istenen şekil elde edilene kadar katmanların ayrılmasına dayanıyor. 3D baskıda katmanlar ekleniyor. ADM malzemeleri arasında seramik, metaller, kompozitler ve betonun yanı sıra geniş bir termoplastik ve reçine yelpazesi bulunuyor.

DÜNYANIN ISITMA-SOĞUTMA DEVİ

Danfoss logoDanfoss, altyapı, gıda arzı, enerji verimliliği ve çevre dostu çözümlere karşı giderek artan taleplere cevap vermeye çalışıyor. Ürün ve hizmetleri, soğutma, iklimlendirme, ısıtma, motor kontrolü, ve hareketli makinelerde kullanılıyor. Aynı zamanda yenilenebilir enerji ve buna ilave olarak şehir ve kentsel toplumlarda bölgesel ısıtma alanlarında faaliyet gösteriyor. 1933 yılına dayanan yenilikçi teknolojisi, 100’ün üzerinde ülkede 24 bin çalışanı ile Danfoss günümüzde sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri.

Share.

About Author

Leave A Reply