EMNİYET VANALARINIZI TEST ETTİRİN, KÖTÜ SURPRİZLERLE KARŞILAŞMAYIN

0

Proses Emniyeti

EMNİYET VANALARINIZI TEST ETTİRİN, KÖTÜ SÜRPRİZLERLE KARŞILAŞMAYIN

Emniyet Vanaları, prosesten kaynaklı hatalı bir durumda, yangın durumlarında ve diğer beklenmedik hallerde, fazla basıncı tahliye etmek amaçlı proses üzerine konulan ekipmanlardır. Daha sade ve başka bir deyişle ‘emniyet vanaları canınızı ve malınızı korumaya hizmet eder’ diyebiliriz.

Endüstriyel vanalar konusunda uzun yıllardır sektöre hizmet ve öncülük eden DELTA VANA Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sahip olduğu en son teknoloji ile üretilmiş özel bilgisayar programlı ve taşınabilir test standı ile sanayi tesislerine her tür marka ve model emniyet vanası için set basıncı&sızdırmazlık testi sertifikalandırması ve bunun yanında mevcut bünyesinde bulundurduğu 7/24 hizmet verebilen servis ekibi ile tamir ve bakım hizmeti vermeye1 yılı aşkın bir süredir devam ediyor.

Delta Vana tarafından verilmeye başlanan bu hizmet hali hazırda Türkiye distribütörlüğünü yaptığı FarrisEngineering emniyet vanaları konusunda verdiği hizmete katma değer olarak değerlendiriliyor.

Mobil test standı, TÜV Rheinland Uluslararası Standartlar Sertifikasyon ve Denetim A.Ş tarafından yapılan denetimler sonucunda ASME,API,TRD,AD Merkbratter ve ilgili diğer standartlara uygun olarak firma tarafından yapılacak olan hava ,azot ve su ile ilgili testlerin gerekliliğini karşıladığı onaylamış ve sertifikalandırılmış.

Endüstriyel tesislerin hatlardakullandığı ürünün gaz ya da sıvı olması dikkate alınmaksızın test gerçekleştirilebiliyor. Test ünitesinde bulunan hem hava ile hem de sıvı ile test yapabilme özelliği sayesinde vanalar gerçek çalışma koşullarında test edilebiliyor. Test cihazı dahili bubblecounter özelliği sayesinde en ufak seat kaçaklarını bile tespit edebiliyor ve lappingseting ile vanadaki kaçakları giderebiliyor.

Delta Vana fiziksel olarak laplenemeyecek kadar hasar görmemiş fakat disk ve seatinde kaçak olan vanalarda bugüne kadar yaptığı lapping işleminin başarı oranını yüzde yüz olarak açıklıyor. Böylece işletmelerin emniyet vanalarından kaynaklı kaçaklardan ortaya çıkan enerji kayıpları ortadan kaldırılmış oluyor.

Emniyet ventili test standı;taşınabilir, mobil bir test standı olduğundan Delta Vana tarafından müşterilerinin tesislerine taşınabiliyor ve ilgili tüm testler yerinde müşterilerin gözetimleri altında yapılabiliyor.

Emniyet vanalarının test edilmesinin önemine değinen Delta Vana Teknik Koordinatörü Bülent Paşalı firma olarak verdikleri hizmetlerle ilgili şöyle konuştu:

“Müşterilerimize kolaylık olsun diye test standımız ile beraber kompresörümüzü de yanımızda getirerek cihaz için gerekli havayı kendimiz sağlayabiliyoruz. Bu sayede müşterilerimizi meşgul etmeden testlerimizi yaparak,  vanaların ilk günkü gibi çalışmasını sağlıyoruz.

Özetlemek gerekirse; Tesislerinizin hem mal hem can güvenliği açısından en kritik ekipmanlardan biri olan emniyet vanalarının periyodik olarak test set basıncı testlerinin standartlara uygun olarak yapılmasının sizler açısından da ne kadar olduğunun bilincinde olarak hayata geçirdiğimiz bu değerli hizmetin, siz değerli müşterilerimize yüksek bir katma değer getireceğine inancımız sonsuzdur.”

 

 

Share.

About Author

Leave A Reply

'