Gebze’deki üretim tesisinden 35 ülkeye kimya ihracatı

0
23 yıldır kimya endüstrisine katkı sağlayıp birçok sektöre hizmet veren GREEN Chemicals A.Ş., Gebze’de 12 bin metrekare alana kurulu son teknoloji üretim tesislerinde, kimyevi ürün geliştirip, üretiyor. Sürekli yaptığı Ar-Ge yatırımları ile ürün ve hizmet sahalarını genişleterek, hem kapasitesini hem de cirosunu artırmaya devam eden şirket, ürettiği kimyasalların oluşturduğu 1 Milyar Doları bulan pazarda, yüzde 2 – 3 oranında pazar payı elde etti ve 2018 büyüme hedefini yüzde 30 olarak belirledi.

ÜRETİM TESİSİ ZİYARETİ / GREEN CHEMICALS A.Ş

Merkezi ve üretim tesisleri Gebze’de 12 bin metrekarelik alana kurulu olan GREEN Chemicals A.Ş., su şartlandırma, jeotermal, gaz, petrol, yapıştırıcı, maden, metal yüzey işlem, atık su ve endüstriyel su şartlandırma kimyasalları üretiyor. Firma, yıllık 50 bin tonluk üretim ve 7 bin paletlik depolama kapasitesiyle uluslararası arenada hizmet veriyor. Aynı zamanda, 2017 yılında Türkiye’nin 411. Ar-Ge merkezi ünvanını alan firma, 2018 yılına da yeni proje ve yatırım hedefleriyle girdi.

GREEN Chemicals A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Ay’ın verdiği bilgilere göre, Gebze’deki üretim tesisinde su şartlandırma, atık su şartlandırma, petrol ve gaz, yapıştırıcı, metal yüzey işlem, maden, jeotermal ve endüstriyel su şartlandırma otomasyonu olmak üzere 8 farklı ürün grubunda yaklaşık bin 200 kalem kimyasal üretiliyor. Geçen yıl 16 Milyon dolar civarında bir ciro elde eden firma, 2018’de yüzde 30 büyüme hedefiyle bu rakamın yaklaşık 21 milyon dolar olmasını bekliyor.

Firmanın 25. yılını kutlayacağı 2020 yılında Türkiye’nin en büyük 1000 sanayi kuruluşu arasına girmeyi hedefliyor. 35 ülkeye kimyasal hammadde ihraç eden GREEN Chemicals, oluşan 1 milyar dolarlık pazardan da yüzde 2 ile 3 arasında bir pay elde ediyor. Üretiminin Yüzde 15’ini Avrupa ve çevre ülkelere ihraç eden GREEN Chemicals A.Ş. ayrıca Kuzey Afrika, Güney Amerika, İran, Irak, Arap Yarımadası ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere toplamda 35 ülkeye ihracat yapıyor. 300’e yakın personeli, 25 bayisi olan firma; cirosunun yüzde 65’ini su kimyasalları, yüzde 20’sini metal kimyasallarından, yüzde 15’lik kısmını da yapıştırıcı, petrol ve rafineri alanlarından elde ediyor.

Green Chemicals

‘Ar-Ge Merkezi Belgesi’ni aldık, ihracat atağını başlattık

Share.

About Author

Leave A Reply

'