İklimlendirme sektörü büyüdü, Sodex Avrasya’ya hitap edecek

0
İhracatını artırarak yüzde 8 büyüyen iklimlendirme sektörüne bir destek de ISK-SODEX fuarından geldi. Bu hıza yetişebilmek için yeniden yapılanan fuar, sektör oyuncuları için tüm Avrasya’ya hitap edebilecek göz alıcı bir vitrin olacak. 7-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar, 50’ye yakın ülkeden 80 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak. Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, “Sektörün en büyük fuarını sektörün büyüme hızına uygun olarak yeniden yapılandırdık.” dedi.
Alexander Kühnel

Alexander Kühnel

Avrasya bölgesinin en büyük iklimlendirme sistemleri fuarı ISK-SODEX yenilenen yüzüyle ulusal ve uluslararası markaları Türkiye’de bir araya getirecek. Sektörün önde gelen kurum ve kuruluşların işbirliğiyle hayata geçirilen fuar 7-10 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, yılın ilk dokuz ayında 2,8 milyar dolar ihracat gerçekleştiren Türk iklimlendirme sektörünün büyük bir atılım içinde olduğuna dikkat çekti. “Sektörün en büyük fuarını sektörün büyüme hızına uygun olarak yeniden yapılandırdık.” diyen Kühnel, ISK-SODEX’in yenilenen yüzüyle iklimlendirme sektörünün tüm potansiyelini ortaya koyabileceği güçlü bir vitrin olacağının altını çizdi.

İklimlendirme sektörünün yılın ilk dokuz ayında yüzde 8 büyüyerek ihracata büyük bir katkı sağladığına da işaret eden Kühnel, fuardaki yeniliklere ilişkin şu bilgileri aktardı: “Sektördeki bu gelişimi uluslararası bir fuarda sergilemek çok önemli. ISK-SODEX’te bu yıl ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma ve güneş enerjisi sistemleri gibi oldukça geniş bir yelpazeden katılımcılarımız olacak. Enerji Verimliliği ve Bina Otomasyon sistemlerini de dâhil ettiğimiz fuarda sektörün yeni trendleri sergilenecek. Yeni fuar alanımızda, zenginleştirilmiş ürün yelpazesiyle hem sektöre yakışan bir etkinliğe imza atacak hem de ziyaretçilerimize güçlü bir deneyim yaşatacağız.”

ULUSLARARASI ZİYARETÇİLER ISK-SODEX’TE OLACAK

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel’in verdiği bilgilere göre, ISK-SODEX bu yıl dünya genelinde, 50’ye yakın ülkeden katılımcı ile 80 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak. Almanya, Birleşik Krallık ve İtalya gibi gelişmiş ülkelerin Türkiye için stratejik pazarlar olduğu tespitinden hareketle, ISK-SODEX hedef pazarların tamamından uzman katılımcıları ve ziyaretçileri buluşturacak. Fuar sürecinde destekleyici programlar yürütülecek, katılımcı ve ziyaretçilere tanışma, iş bağlantıları kurma, bilgi ve deneyim paylaşımı konusunda yeni imkânlar sunulacak.

2016’DA 47 ÜLKEDEN BİN 200 FİRMA BİRARAYA GELDİ

1997 yılından bu yana iki yılda bir düzenlenen ISK-SODEX fuarı, 2016 yılında 47 ülkeden bin 200’ün üzerinde firma ve 107 ülkeden 83 binin üzerinde ziyaretçiyi bir araya getirdi. Dünyanın birçok bölgesinden pek çok satın almacı, editör ve dernek temsilcisi Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Ticaret Heyeti programı kapsamında İstanbul’a gelerek, ISK-SODEX 2016’da gerçekleştirilen B2B toplantıları vesilesiyle Türk ihracatçıları ile tanışma fırsatı buldu.

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından organize edilen ISK-SODEX fuarı bu yıl ISKAV, DOSIDER, İSKİD, İZODER, TTMD, POMSAD, SOSİAD, ESSİAD, MTMD ve KBSB işbirliğiyle TÜYAP Fuar ve Kongre merkezinde gerçekleştirilecek.

Dünya fuarcılık devinin Türkiye’deki temsilcisi

Dünyanın lider fuarcılık şirketlerinden Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki Hannover Fairs Turkey Fuarcılık, 1996 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. WIN EURASIA, ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, ISK-SODEX Fuarı, DOMOTEX Turkey ile Automechanika İstanbul, Hannover Fairs Türkiye Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarlar arasında yer alıyor. Küresel düzeyde önde gelen üretim mallarına yönelik ticaret fuarları düzenleyen Deutsche Messe, 100’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

 

Share.

About Author

Leave A Reply