İnşaat ve beton sektörleri İzmir’deki fuarda buluşacak

0
Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) ve Kalite Fuar Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen Beton İzmir 2018 Fuarı, hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörlerini İzmir’de bir araya getirecek. 25-28 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuarda son teknolojik ürünler, araç, makine, ekipman, hizmet ve donanımlar sergilenecek. Fuara Avrupa Hazır Beton Birliği’nin (ERMCO) yanı sıra sanayi ve ticaret odaları ile diğer meslek birlikleri de büyük destek veriyor.

THBB logoTürkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 1988 yılından bu yana standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için çalışmalar yapıyor. THBB bu doğrultuda, sektörün gelişmesini ve firmalar arası bilgi alışverişini sağlamak, sektörün vizyonunu ve yol haritasını belirlemek için inşaat ve beton sektörlerine yönelik önemli buluşmalar düzenliyor. 1995 yılından bu yana 2 uluslararası kongre ve fuar, 5 ulusal kongre ve 9 ulusal fuar düzenleyen THBB, 2018 yılında 10. Beton Fuarı’nı İzmir’de gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

THBB ve Kalite Fuar Yapım A.Ş. tarafından 25-28 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan “Beton İzmir 2018 Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı” inşaat ve onun en temel kolu olan hazır beton sektörüyle ilgili birçok firmayı İzmir’de buluşturacak. Firmalar, Gaziemir’de düzenlenecek fuarda hızla yerini almaya başladı.

Beton İzmir 2018 LogoSON TEKNOLOJİK ÜRÜNLER SERGİLENECEK

Bu yıl onuncusu düzenlenecek olan fuarda hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörleri ile ilgili son teknolojik ürünler, araç, makine, ekipman, hizmet ve donanımlar sergilenecek. Fuar hazır beton sektörüyle ilgili her kesimin buluştuğu ortak bir platform olacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da fuarda katılımcılar son teknoloji ürünlerini ziyaretçilere tanıtacak. Hazır beton ve çimento ekipmanlarının yanı sıra beton santralleri, iş makineleri, kamyon ve çekiciler, transmikserler, pompalar, kalıp sistemleri, vinçler, çeşitli beton kimyasalları, otomasyon sistemleri, lastik ve akaryakıt ürünleri, sektörel makineler başta olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi beton ve agrega üreticilerine ve inşaat yapımcılarına sunulacak. Fuar, ekonominin lokomotifi inşaat ve onun en temel kolu hazır beton ile ilgili sektörlerden birçok firmayı aynı çatı altında buluşturacak.

MESLEK BİRLİKLERİNDEN FUARA BÜYÜK DESTEK

Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO), Ankara Sanayi Odası (ASO), Ankara Ticaret Odası (ATO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İstanbul Sanayi Odası (İSO), İzmir Ticaret Odası (İZTO), İnşaat Mühendisleri Odası (İMO), Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK), Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD), Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ve Yapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği (YDDMD) tarafından desteklenen Beton İzmir 2018 Fuar’ını önceki yıllarda olduğu gibi Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’dan çok sayıda profesyonel katılımcı ziyaret edecek.

Beton Sürdürülebilirlik Konseyi’nin Bölgesel Sistem Operatörü 

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 1988 yılında kuruldu. Güvenli ve dayanıklı yapıların inşası için, standartlara uygun beton üretilmesini ve uygulanmasını temin etmeye çalışan birlik, özellikle deprem riski yüksek bölgelerde yüksek dayanım sınıflarında beton kullanılması için çaba sarf ediyor. 1991 yılından beri Avrupa Hazır Beton Birliğinin (ERMCO) tam üyesi olan THBB, aynı zamanda Beton Sürdürülebilirlik Konseyi’nin de (The Concrete Sustainability Council) Üyesi ve “Bölgesel Sistem Operatörü” konumunda bulunuyor. Birliğe üye olacak şirketlerin tüm hazır beton tesislerinde standartlara uygun üretim yapması gerekiyor. Üyelik için aranın diğer şartlar ise şöyle: THBB Kalite Güvence Sisteminin (KGS) sürekli habersiz denetimlerine tabi olunarak KGS Uygunluk Belgesi alınmalı. Uygun laboratuvar bulunmalı, teknik, çevre, iş sağlığı – işçi güvenliği, yasal ve etik kriterler eksiksiz yerine getirilmeli.

Share.

About Author

Leave A Reply