Kimya devinden jeotermal kimyasallarına büyük yatırım

0
Kimya sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederek yeni ürün çalışmalarına ağırlık veren Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş firması Green Chemicals A.Ş., jeotermal alınanda önemli bir yatırıma imza attı. Şirket, yeni teknolojilerin takibi ile Ar-Ge çalışmaları sayesinde daha da geliştirdiği GEO-Treat ürün paleti ile jeotermal sektöründeki mevcudiyetini artırdı. Firmanın bu alanda piyasaya sunduğu ürün grubu, termal suların daha verimli kullanılmasını ve sistemdeki duruşların minimize edilmesini sağlıyor.

Green Chemicals logoÜlkemizin enerji açığının kapatılması için son yıllarda jeotermal enerji sektörüne büyük yatırımlar yapılıyor. Sektörde kullanılan malzemelerin başında gelen kimyasal koruyucuları Türkiye’de üreten Green Chemicals A.Ş. de yurt içi ve yurt dışındaki santraller ile termal tesislere yeni ürün paletini sunuyor.

Özellikle kimyasal uzmanlık alanında her geçen gün kendini geliştiren ve dünya standartlarında sertifikalı ürünleri Ar-Ge departmanının yoğun testleri sonucunda üreten Green Chemicals, yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı ürünüyle sektöre hitap ediyor. Firma; seracılık, termal oteller, şehir ısıtma ve elektrik üretimi alanlarında kullanılan jeotermal akışkanın, malzeme ve makinelerde oluşturabileceği aşındırma ve korozyon risklerinin önüne geçebilecek, sistemlerin sorunsuz çalışmasına katkıda bulunacak yüksek performanslı ürün olan Geo-Treat ürün gamı ile fark oluşturuyor. Ürünün en büyük özelliği ise 240 dereceye kadar olan sıcaklıklarda tam koruma sağlaması.

TERMAL SULAR VE ŞEHİR ISITMASI İÇİN ÖZEL ÜRÜNLER

Firma, jeotermal enerji santrallerinde elektrik, rezervlerde bulunan yüksek sıcaklıktaki su ve buharın, malzeme ve sisteme zarar vermemesi için inhibitör ve dispersant tasarlayıp üretimini gerçekleştirdi. Ayrıca termal kaplıca, merkezi konut ısıtması ve tarımda yeni yeni ortaya çıkan jeotermalle sera ısıtması teknolojisi için de yeni kimyasallar üreten Green Chemicals, enerji sektörüne ve ekonomiye katkıda bulunmaya devam ediyor.

Green ChemicalsÇEVRECİ ÜRETİMLE 360 DERECE MÜHENDİSLİK

Sektörde klasik ve standart üretimden farklı olarak müşterilerin sorunlarına ve isteklerine özel ürünler ürettiklerini belirten Green Chemicals Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Ay, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Enerji kimyasalları alanında uzman isimleri bünyelerinde barındırdıklarını vurgulayan Ay, temsilcilerinin müşteriye gidip sorunu yerinde gördüklerini, aldıkları numunelerle de tesislerindeki Ar-Ge merkezinde hedef kitleye özel çözümler ürettiklerini anlattı. Cengiz Ay, müşterilerinin girdi maliyetlerini en aza indirmeyi, üretilen ürünlerin yüksek kalitede olmasını sağlamayı ve sistem ömrünü artırarak dünya ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflediklerinin de altını çizdi. Ay, “Üretimi yaparken suyun işletmelerde yeniden kullanımı ile su, enerji ve kimyasal tüketiminin azaltılması, kullanılan bu kimyasalların çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde seçilmesine büyük özen gösteriyoruz.” dedi.

20 yıldır jeotermal enerjiye hizmet ediyor

Green Chemicals A.Ş.’nin Gebze’de 12 bin metrekare alana kurulu üretim tesisleri son teknolojiye sahip. Şirket, 20 yılı aşkın süredir suyun oluşturabileceği tüm risklere karşı, araştırma ve geliştirme ekibiyle, geniş kimyasal şartlandırma ürün çeşitleriyle jeotermal enerji sektörüne hizmet veriyor.

Share.

About Author

Leave A Reply

'