Konveyör bantlar Alev Makina’nın can damarı

0
ÖZLEM ALEV

Alev Makina Kauçuk San. Tic. A.Ş. Pazarlama Müdürü

1989 yılında kurulmuş olan Alev Lastik Sanayi ve Ticaret Ltd. şirketinin kuruluş amacı; lastik kaplama sektöründe kullanılan Lastik Tamir Malzeme ve Ekipmanlarının” ithalat ve pazarlamasıdır. Alev Lastik aynı yıl “Konveyör Bant Tamir Malzeme ve Ekipmanları” üreten Alman Nilos Hans Ziller GmbH’nın Türkiye yetkili satılıcılığını üstlendi. NILOS konveyör bantların sıcak olarak birleştirilmesinde (vulkanizasyonunda) kullanılan preslerin üretiminde dünya lideri olup halen ülkemizde özellikle EÜAŞ’ye bağlı termik santraller bünyesinde 25 yılı aşkın bir süredir çalışan hidrolik presleri mevcuttur. Yeni geliştirilen basınç yastıklı Nilos presleri ise daha hafif yapıda ve fiyat olarak da daha ekonomiktir. Şirketimiz bu yeni teknoloji ürünü preslerin alımı için termik santraller tarafından açılan ihalelerle maden ve çimento endüstrilerindeki özel alım taleplerinin karşılanmasında yıllardır öncülüğünü korumaktadır. Alman kalitesiyle Türk endüstrisinin ihtiyaçlarının karşılanmasında NILOS, performans standartları açısından 26 yılı aşkın süredir kalitesinden taviz vermemiştir.

NILOS, sıcak birleştirmede kullanılan pres, malzeme ve donanımın yanı sıra, konveyör bantların soğuk sistemle birleştirilmesinde kullanılan solüsyon ve bant tamir malzemeleri de üretmektedir. Kısaca, vulkanizasyon presleri ve bant tamiri konusunda hemen hemen her ürünü yelpazemizde bulundurmaktayız.

 BAND DURURSA MALİYET ARTAR

Günümüzde ağır sanayide, özellikle ilgi alanımız olan maden ocakları, çimento fabrikaları ve termik santrallerde bulunan konveyör bantlar işletmenin can damarıdır. Bantlar ağır koşullarda, yığın malzemelerin bir noktadan diğer noktaya taşınma işlemini gerçekleştirir. Bu işletmelerin en büyük sıkıntısı beklenmedik zamanlarda oluşan arıza ve duruşlardır. Her bir duruş süresi üretim kaybının yanında maliyet açısından da firmayı olumsuz etkilemektedir. İşte bu yüzden NILOS presleri ve soğuk bant ekleme malzemeleri ile eklenen bantlarla kesintisiz bir üretim oluşturmak ana hedeflerimizdendir.

Yakın zamana kadar konveyör bantların soğuk ve sıcak birleştirilmesinde kullanılan tüm ürün ve ekipmanı satmamıza rağmen, mekanik birleştirme malzemeleri ürün yelpazemizde bulunmamakta idi. Ancak, 2012 yılından beri sektörün bu ihtiyacına da karşılık verebilmek amacıyla ürün yelpazemize Amerikan Conveyor Belt Accessories firmasının mekanik bant birleştirme ürünlerini de katmış ve dolayısıyla bant tamir ekipmanları konusunda eksiksiz servis verecek duruma gelmiş bulunmaktayız.

KALİTE VE SÜREKLİLİK

1996 senesinde kurduğumuz ikinci şirketimiz Alev Makina Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. üzerinden soğuk sistem lastik kaplama malzemeleri ithalat ve pazarlamasını yapmaktayız.

Bu sektörde de hedefimiz lider yabancı temsilciliklerimiz sayesinde müşterilerimize en yüksek kalitedeki ürünleri sunabilmektir. Bu konuda, Meksika’nın önemli üreticilerinden Bandamatic ve ailemize en son katılan Avrupa’nın öncü lastik markalarından NOKIAN (Finlandiya) markalarının “Sırt Kaplama Kauçuk” temsilcilikleri ile sektörde önemli ölçüde pazar payına sahibiz.

Alev şirketler Grubu’nun pazarlama misyonu daima ‘en iyi malı en uygun fiyatla müşteriye sunmak’ olmuştur. Prensip olarak salt fiyat üzerinden rekabet etmek yerine, sunduğumuz ürün ve hizmetlerin kalitesi ve sürekliliği bizim için son derece önemli ve yıllardır bu iki sektördeki istikrarlı kalıcılığımızın da anahtarıdır. Kalitesi düşük ucuz ürünleri kullanmanın uzun vadede ne o işletmeye ne de ekonomiye faydasının olmayacağı düşüncesindeyiz.  Sektörde yıllardır kalitesini ispat etmiş markalarımız ve ürünlerimizle pazara hizmet vermeye devam edeceğiz.

2017 başından itibaren, ürün ve servis olarak tüm faaliyetlerimiz ALEV Makina Kauçuk San. Tic. A.Ş. çatısı altında toplanacaktır.

www.alevgroup.com

Share.

About Author

Leave A Reply