“Mevcut piyasaların daha iyi olmasını bekliyoruz”

0

Pompa ve Sayaç

“Mevcut piyasaların daha iyi olmasını bekliyoruz”

ÖLÇÜKONTROL Satış ve Pazarlama Müdürü Mecit Özgüler:

“Biz ithalatçı bir firmayız. Tabi kendi üretimini yaptığımız ürünler var. Bunlar montajlı tamamen özgün ürünler. Örneğin bir müşterimizin bir talebi varsa, ona göre bir çözüm üretiyoruz.”

ÖLÇÜKONTROL Satış ve Pazarlama Müdürü Mecit Özgüler Kontrol Dünyası dergisine verdiği röportajda, “Biz artık müşterilerimize bir bağlantı noktası açıyoruz. Özellikle son üç yıldır biz fuarlara yoğunluk veriyoruz.  Bu seneki ikinci fuarımız.” Dedi.

Firmanızdan bahseder misiniz?

Ölçü kontrol firması, endüstriyel ekipman tedariki yapan firmadır. Pompalar, sayaçlar ve transfer ekipmanları yoğunlukta olan ürün gruplarımız arasındadır. Gıda sayaçları ve pompaları, petrokimya grubundaki pompalar ve sayaçlar. Basınç, sıcaklık ve seviye ile ilgili ekipmanlarımız ve bu normların çerçevelediği ürün gruplarımız vardır.

Firmanızın 2016 yılındaki beklentileri nelerdi? Bu beklentiler ne derece karşılandı? Firmanızın 2017 yılındaki beklentileri nelerdir?

2016 yılında mevcut piyasa koşullarından dolayı bir gerileme yaşadık ama biz büyümede gerileme yakaladık. O bizim için bir problem yaşatmadı. 2017 yılı içinde yatırımlarımıza devam ediyoruz. Daha iyi olsun diye uğraşıyoruz. Mevcut piyasaların daha iyi olmasını bekliyoruz. Bu sayede daha ileri gitmek istiyoruz. İşimiz tamamen ileriye gitmek yani.  Biz ithalatçı bir firmayız. Tabi kendi üretimini yaptığımız ürünler var. Bunlar montajlı tamamen özgün ürünler. Örneğin bir müşterimizin bir talebi varsa, ona göre bir çözüm üretiyoruz.

Satış sonrası hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Her sattığımız ürün seri numaralı olarak müşterimize gidiyor. Müşterilerimiz bize bir problem yaşadıklarını söylüyorlar. Bizde o problem karşısında gerekli çalışmaları yapıp müşterilerimizi memnun etmek için çaba sarf ediyoruz.

Petrol ve doğalgaz alanındaki ürünlerinizden bahseder misiniz?

Pompalarımız, vanalarımız, basınç sıcaklık ekipmanlarımız ile sayaçlarımız var. Özellikle büyük boru hatları için on altı inçlik sayaçlarımız var. Tabi onlar burada sergilenmiyor. Sipariş usulü bize talep edilen ihtiyaçları karşılıyoruz. Zaten ürünler 16 haftadan önce teslim edilmiyor. Yani dört aylık bir üretim sürecini gerektiren ürünler.

Katıldığınız fuarların karşılığını alabiliyor musunuz peki?

2014 yılındaki fuardan 2017 yılının başında geri dönüşümüz oldu. Tabi geri dönüşler oluyor. Bu fuardan da illaki bir geri dönüş olur. Ama ne zaman olur bunu bilemeyiz.  Müşterilerimiz zamanla kendilerini gösterir.  Biz otuz senelik bir firmayız. Bu otuz senenin getirdiği yükleri atıp artık profesyonelleşme aşamalarını da başlattık. Kendi ürünlerimiz için bir test düzeneği yapıyoruz.

Share.

About Author

Leave A Reply

'