ÖZTERM BRÜLÖR

0

Başlangıçta elektrik ve bobinaj işleri üzerine çalışan firmamız daha sonra fuel-oil kullanımının Türkiye’de yaygınlaşmasıyla beraber brülör sektörüne geçmiştir.

Brülör sektöründeki ilk yıllarda İtalyan markası “Isothermo”nun alçak tazyik pompalı brülörlerini demonte vaziyete getirip montajını yapmıştır. Bu pompa sayesinde firmamız ekmek fırınları sektöründe tercih sebebi olmuştur. Daha sonra yine İtalyan “Riello” Brülörleri ile çalışmaya devam etmiştir. Riello alçak tazyikli brülörlerin imalatını bıraktıktan sonra, Özterö 7-20kg/h, 15-35 kg/h ve30-60kg/h kapasiteli 3 tip brülörün imalatını gerçekleştirmiştir. Bugün geldiğimiz noktada artık alçak tazyikli fuel-oil brülörlerin yanında doğalgaz ve motorin brülörlerini imal etmekteyiz.

Özterm, 1000 m2 kapalı alanda; mühendisi, teknik ressamı ve tecrübeli kadrosuyla birlikte AR-GE çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

Firmamız Türkiye genelinde 100’e yakın servisiyle hizmet vermektedir. Tercih edilmemizin başlıca sebebi imalatını yaptığımız alçak tazyikli pompamızdır. Günümüzde, 6 numaralı fuel-oil , yanık yağ, gemi ve  atık sanayi yağlarını baca baca filtreleri ile çevreye zarar vermeden yakan tek firma Özterm Brülör’dür.

Bizim sloganımız; “Brülör Özterm ise Yakıt Farketmez.”dir. Kimine göre bilgi, kimine göre teknoloji çağında yaşıyoruz. Özterm olarak biz de bu çağa ayak uydurduk; teknoloji ve bilgiyi birleştirdik.

Firmamız; doğalgaz brülörlerini, yaptığı uzun süreli araştırma ve geliştirme çalışmaları, 1965 yılından bugüne uzanan tecrübe, deneyimleri ve uzman kadrosunun titiz çalışmaları ile imal etmektedir. Bu özene; TS EN 676+A2 ve CE belgelerini de ekleyerek yoluna devam etmiştir.

2013 yılı itibariyle, yüksek basınçlı fuel-oil brülörlerini de en mükemmel şekilde dizayn etmiştir. Verimliliği çok yüksek olan bu brülörümüz kısa sürede tercih sebebi olmuştur. Ayrıca yüksek kapasiteli olanlarına istenildiği takdirde gaz ateşleme sistemi de ilave edilebilmektedir. Böylece daha uzun süreli arızasız çalışma sağlanmıştır. Sıvı yakıt brülörlerimiz TS EN 267 kalite standardına uygun olarak üretilmektedir.

Tecrübe, kalite ve güvene dayalı 50 yılı geride bıraktık. Bugüne kadar kaliteden hiç taviz vermedik. Her tercih edildik, tercih edilen olduk. Brülörlerimizin kaliteli ve arızasız oluşu, kendi reklamını yaptı ve  müşteri memnuniyetimiz hep daim oldu.

Share.

About Author

Leave A Reply