PILZ Türkiye, Global Sistem Partneri’ni seçti: Halıcı Elektronik

0
Emniyet otomasyonunda ileri teknoloji ürünleriyle dünya liderleri arasında yer alan Pilz’in Türkiye yönetimi, 2019’a güçlü bir giriş yaptı. Firmanın geçen sene başlattığı “Global Sistem Partnerliği” uygulamasının Türkiye’deki ilk üyesi Halıcı Elektronik oldu. İmza töreninde konuşan Halıcı Elektronik Genel Müdürü Hüseyin Halıcı, anlaşmayla sektörde önemli bir portföy değeri ve tecrübe kazanacaklarının altını çizdi. PILZ Genel Müdürü Yavuz Çopur ise işbirliğinin sadece Türkiye’de değil, firmaya bağlanan coğrafyada da kendilerine önemli bir güç katacağını vurguladı.

PILZ LOGOMakine emniyetinin mucidi PILZ’in globalde başlattığı “Sistem Partnerliği” uygulamasının Türkiye’deki ilk üyesi HALICI Elektronik oldu. PILZ’in 2018 yılı başında hayata geçirdiği “Global Sistem Partnerliği” uygulaması kapsamında,Halıcı Elektronik Logofaaliyette olduğu 32 ülkedeki partner adayları ile görüşmeler ve değerlendirmeler başlatıldı. Firma ve kaynak büyüklüğü, sektörel tecrübe ve referans, mühendislik kabiliyetleri ve organizasyonel uygunluk gibi birçok farklı kriteri yerine getiren HALICI Elektronik PILZ’in başta Türkiye olmak üzere, Ortadoğu bölgesinde “Sistem Partnerliği” unvanına layık görüldü.

İmza töreni HALICI Elektronik üst yönetimi ve PILZ’in satıştan sorumlu Başkan Yardımcısı Christian Erles ve Bölge Satış Yöneticisi Oliver Recklebe’nin katılımları ile PILZ’in İstanbul’daki merkez ofisinde yapıldı. HALICI Elektronik Genel Müdürü Hüseyin Halıcı ile PILZ Genel Müdürü Yavuz Çopur’un imza koydukları sözleşme ile HALICI Elektronik PILZ’in global sistem partnerleri arasındaki yerini aldı.

İmza töreni sonrası konuşan Hüseyin Halıcı bu anlaşma ile gerek makine emniyeti uygulamaları ve revizyonları, gerekse de Sanayi 4.0 yazılım ve çözümleri konusunda şirketlerinin sektörde önemli bir portföy değeri ve tecrübe kazanacağını söyledi.

PILZ Genel Müdürü Yavuz Çopur ise HALICI Elektronik gibi güçlü ve tecrübeli bir partneri kazanmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Çopur, yapılan işbirliğinin sadece Türkiye’de değil, PILZ Türkiye’ye bağlanan coğrafyada da kendilerine önemli bir güç katacağını vurguladı.

 

PILZ’in İstanbul’daki merkez ofisinde yapılan imza törenine HALICI Elektronik üst yönetimi ile PILZ’in satıştan sorumlu Başkan Yardımcısı Christian Erles ve Bölge Satış Yöneticisi Oliver Recklebe de katıldı.

PILZ’in İstanbul’daki merkez ofisinde yapılan imza törenine HALICI Elektronik üst yönetimi ile PILZ’in satıştan sorumlu Başkan Yardımcısı Christian Erles ve Bölge Satış Yöneticisi Oliver Recklebe de katıldı.

PILZ LOGOEmniyet otomasyonunun mucidi

1948 yılında Hermann Pilz tarafından Almanya’da kurulan PILZ, 1968 yılında Dünya’nın ilk çift el emniyet rölesini pazara sundu. O günden bugüne Pilz, icat ettiği Emniyet Otomasyonu konusunda ileri teknoloji üreten, ürün ve hizmetler geliştiren sektöründe lider bir şirket haline geldi.

Bugün Pilz, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu iki bini aşkın çalışanı ve 32 ülkede kendi şirketleriyle, 5 kıtaya yayılmış temsilcilik ve distribütörleriyle dünya pazarına emniyet ve otomasyon konularında ürün ve hizmetler sunan küresel bir oyuncu konumunda bulunuyor.

Pilz’in insan kaynaklarının %20’sini AR-GE’ye ayırması onu otomasyon sistemi üreticiliğinden çok teknoloji şirketi haline getirmiş durumda. 2009 yılında pazara sunduğu PSS 4000 otomasyon sistemi Emniyet ve Standart kontrolü tek bir platformda toplamakla kalmayıp, aynı zamanda otomasyon mühendisliği ve programcılığında %40’a varan maliyet tasarrufu sağlayarak sektörde bir çığır açtı.

Dünya çapında aynı içerik ve kalitede sunduğu hizmetlerin haricinde Pilz, Türkiye ofisi bünyesinde Endüstri 4.0 kapsamında yapay zeka argümanlarını kullanarak endüstriyel yazılımlar geliştiriyor. Türk sanayisi için yenilikçi bir yaklaşım sergileyen firmaların üretken bir yapı kurmaları ve ülke kaynaklarının verimli kullanımı adına onlara destek sağlamayı amaçlıyor.

Endüstriyel otomasyon camiasındaki donanım tecrübesini, yazılımsal yaklaşımlarla destekleyerek “Yarı Otonom” çalışan çözümler üretebilen Pilz Türkiye, bu alanda Bilişim Teknolojileri (BT) uzmanları ile beraber çalışıyor ve hedef kitlenin sorunlarına ve onların ihtiyacı olan çözümlere odaklanıyor.

Halıcı Elektronik LogoTürk sanayisine üç koldan hizmet veriyor

1994 yılında kurulan Halıcı Elektronik, Türk endüstri sektörüne otomasyon, elektrik ve telekomünikasyon alanlarında hizmet sunuyor. Kurulduğu günden bu zamana kadar deneyimli mühendislik kadrosuyla Türkiye’de ve yurt dışında çok sayıda Elektrik ve Otomasyon projesini başarıyla tamamlayan Halıcı, partneri olduğu global firmalarla Türkiye’de lider ürün tedarikçisi olan bir firma konumunda bulunuyor.

İstanbul merkez, Bursa, İzmir, Ankara şubelerinde 80 kişilik ekibiyle faaliyet gösteren Halıcı Elektronik, gelişen teknolojileri takip ederek ve sürekli kendini geliştirerek, müşterilerine güvenilir çözümler sunuyor. Endüstri 4.0 çözümleri için bilişim firmaları ile AR-GE çalışmaları yapan şirket, ülkemizdeki üreticilere ileri teknoloji anlamında da katkıda bulunmayı hedefliyor.

Share.

About Author

Leave A Reply

'