Proses emniyeti neden önemlidir?

0
Çimento tozlu bir proses yapısına sahip olduğu için seviye sensörlerinde ve seviye şalterlerinde kirlenmeden kaynaklı ölçüm problemi yaşanmaktadır. Temassız radar seviye sensörlerinde genellikle yaşanılan sıkıntı, anten üzerine yapışan malzemelerin seviye ölçümüne olumsuz etki etmesidir. Geliştirmiş olduğumuz 80GHz (VEGAPULS 69) radar teknolojisi ile anten üzerinde oluşan kirlenmeler ölçümünüze olumsuz etki etmeyecektir. Yani, radar seviye sensörüne sürekli temizlik havası vermenize veya anteni temizlemenize gerek kalmayacaktır.

ALPEREN BAKTEMEN 

Vega Bölge Satış Yöneticisi

Öncelikle ölçemediğiniz şeyi kontrol edemezsiniz diyerek konuya girmek istiyorum.

Bir silodaki malzemenin miktarını ölçemezseniz veya bir seviye şalteri ile maksimum doldurma noktasını sınırlandırmazsanız silonuzu taşırabilirsiniz veya dolumu yapan (boru – konveyör bant) mekanik hattı şişirebilirsiniz, tabi bu durum olası durumda en iyi ihtimallerden birisi. Bunun daha kötü yaratacağı durumlardan birini ele alırsak, filtresi olan bir hazır beton silosunu fazlasıyla doldurursanız silo üzerinde bulunan filtrenin patlamasına sebep olabilirsiniz. Bu durum, silo çevresinde bulunan insanların üzerlerine filtre parçalarının veya çimento tozunun yağmasına sebep olabilir.

Biz çimento fabrikalarındaki her prosesin seviyesini ve basıncını sorunsuz ölçebilmekteyiz. Çimento tozlu bir proses yapısına sahip olduğu için seviye sensörlerinde ve seviye şalterlerinde kirlenmeden kaynaklı ölçüm problemi yaşanmaktadır. Temassız radar seviye sensörlerinde genellikle yaşanılan sıkıntı, anten üzerine yapışan malzemelerin seviye ölçümüne olumsuz etki etmesidir. Geliştirmiş olduğumuz 80GHz(VEGAPULS 69) radar teknolojisi ile anten üzerinde oluşan kirlenmeler ölçümünüze olumsuz etki etmeyecektir. Yani, radar seviye sensörüne sürekli temizlik havası vermenize veya anteni temizlemenize gerek kalmayacaktır. Aynı durum seviye şalterlerimiz için de geçerlidir. Titreşimli veya kapasitif seviye şalterlerimizde, silo içerisindeki malzeme sensörün çubuk kısmına yapışsa dahi, cihaz malzemeye gömülmediği sürece size dolu bilgisi vermeyecektir.

Çimento fabrikalarındaki problemli proseslerden biri ise siklonlardır. Siklon içerisindeki tıkanma miktarını önceden fark edememek fabrikanızın birden durmasına bile sebep olabilmektedir. Bu durumda ise radyoaktif tabanlı enstrümanlarımız ile size çözüm oluşturabilmekteyiz. Bu noktadaki 900C’lik proses sıcaklığı yine VEGA için bir sorun teşkil etmemektedir. VEGASOLITRAC 31 ile siklonunuzun yan çeperlerindeki birikme kalınlığını en hassas şekilde ölçebilirsiniz. Bu ölçüm şekli, siklon içerisindeki değişimi sürekli takip edebilmenizi sağlayarak, oluşabilecek tıkanmaları önceden fark edebilmenizi sağlar.

VEGA’nın kendine has teknolojisi olan seramik diyaframlı basınç transmitterleri (VEGABAR 82) çok düşük basınçlarda veya vakum altında istediğiniz hassasiyeti sağlamaktadır. Seramik diyaframlı basınç transmitterlerimiz ile prosesinizde katı partiküllü hava akışı olsa dahi, aşınma problemi olmadan uzun yıllar sorunsuz ölçüm yapabilirsiniz.

VEGA enstürmanları kompakt bir yapıya sahiptir. Yanınıza alacağınız bir adet display ile sahanızda bulunan bütün enstrümanları ayarlayabilirsiniz. Bu enstrümanların hepsi Türkçe ve hızlı kurulum menüsüne sahiptir. Bu özellikler VEGA’nın kullanıcı dostu bir marka olmasını öne çıkarmaktadır. Bu tarz ürünlerde istenilen en önemli durumlardan birisi ise teknik servis hizmetidir. VEGA bünyesindeki personel kadrosunun tamamı, gerekli teknik bilgiye sahiptir. Bu da size, ürün seçimi veya satış sonrası hizmette büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ürünlerimiz ile ilgili, temsilcimiz ile iletişime geçmeniz durumunda gerekli bütün desteği vermeye her zaman hazır şekilde beklediğimizi bilmenizi isteriz.

Share.

About Author

Leave A Reply