‘Proses Emniyeti’ sanayinin kalbine yerleşti

0
Birincisi geçtiğimiz yıl düzenlenen “Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi”nin ikincisi 14-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında The Green Park Pendik Hotel-Convention Center’da gerçekleştiriliyor. Sanayide heyecanla karşılanan organizasyona ilgi çığ gibi büyüyor. Kocaeli Sanayi Odası’nın himayelerinde yapılan sempozyumu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve AFAD ile sanayinin devleri destekliyor.

KAPAK / SEMPOZYUM ÖZEL

Proses-otomasyon alanında yaptığı yayınlarla sanayicilerin takdirini toplayan Kontrol Medya Grubu, devrim niteliğinde önemli bir organizasyona da imza atıyor. Birincisi geçtiğimiz yıl düzenlenen “Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi”nin ikincisi 14-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında The Green Park Pendik Hotel-Convention Center’da gerçekleştiriliyor. Sanayide heyecanla karşılanan organizasyona ilgi çığ gibi büyüyor. Kocaeli Sanayi Odası’nın himayelerinde yapılan sempozyumu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve AFAD ile sanayinin devleri destekliyor. Bunlar arasında Tüpraş’tan TSE’ye, Henkel’den BASF’a, DYO’dan Polisan’a, Solventaş’tan İZAYDAŞ’a, Tübitak’tan MKE’ye kadar pek çok kurum ve kuruluş yer alıyor. Sempozyumun sponsorları da yine bulundukları sektörleri damga vuran firmalar…

Proses Emniyet SempozyumuOrganizasyona yönelik destek ve katılımın yoğunluğu endüstride önemli bir gelişmenin de müjdesini veriyor. Türk sanayisinde ‘proses emniyeti’ bilinci katlanarak artıyor. Artık firmalar konuyu sadece kurallar ve zorunluluklar çevresinde değil, insan hayatı ve çevre koruma hassasiyetiyle ele alıyor. Bu durum sempozyuma katılan firmaların tepe yöneticilerinin değerlendirmelerine de yansıyor. Görüşlerin odağında, proses emniyetinin hem sanayi kuruluşları hem de Türkiye’nin geleceği açısından büyük önem taşıdığı tespitleri yer alıyor. Sempozyumun da bu konuda farkındalığı artırdığına, firmaları ortak bir platformda toplayarak büyük bir sinerji oluşturduğuna dikkat çekiliyor.

Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması’nı içeren SEVESO Direktifleri ve ATEX Direktifleri ile Sanayide Dijital Dönüşüm ve Proses Emniyeti ana başlıklarını içeren sempozyumun geldiği aşamaya ilişkin yorumlar da ortak: “Proses Emniyeti, sanayinin kalbine yerleşti.”

Share.

About Author

Leave A Reply

'