Proses endüstrisinde ‘Dijitalleşme’

0
Festo, geçtiğimiz ay (Eylül) düzenlediği “Proses Endüstrisi’nde Dijitalleşme” konulu etkinlikle, sektörün yaşadığı sıkıntılara çözüm önerileri sundu. Toplantının açılışında şirketin Endüstri 4.0 konusundaki çalışmalarına değinen Festo Yönetim Kurulu Başkanı Osman Türüdü, fabrika otomasyonunda çok güçlü olduklarına dikkat çekti. Festo Almanya KAM ve Segment Müdürü Dr. Eckard Roos da, akıllı bileşenlerin üretim sürecindeki etkisine değindi. Festo Enerji İzleme ve Akıllı Bakım Müşteri Çözümleri Servis Mühendisi Yusuf İlhan ise firmaların enerji kaçakları konusunda neler yapabileceklerini anlattı.

FestoProses otomasyon alanında dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Festo, sektörün gündemindeki konulara ilişkin önemli etkinliklere imza atıyor. Bunlardan biri geçtiğimiz ay şirketin Tuzla binasında gerçekleştirildi. “Proses Endüstrisi’nde Dijitalleşme” konusunun işlendiği etkinlikte, akıllı bileşenlerin üretim sürecine etkisinden enerji verimliliğine kadar pek çok konuda önemli bilgiler aktarıldı.

Festo19 Eylül 2018’deki toplantının açılış konuşmasını Festo Yönetim Kurulu Başkanı Osman Türüdü yaptı. Konuşmasına kısaca Festo’nun tanıtım ve vizyonundan bahsederek başlayan Türüdü, daha sonra şirketin Endüstri 4.0 konusundaki çalışmalarına değindi. Festo’nun fabrika otomasyonunda çok güçlü olduğuna dikkat çeken Türüdü, proses otomasyonunda bu gücün nasıl kullanıldığının da toplantının ana konusunu oluşturduğunu vurguladı.

FestoAKILLI BİLEŞENLERİN ÜRETİM SÜRECİNE ETKİSİ

Açılışta söz alan Festo Almanya KAM ve Segment Müdürü Dr. Eckard Roos, Endüstri 4.0’la birlikte enerji tasarrufunda nelerin başarılabileceğini anlattı. Eckard Roos, konuşmasının son bölümünde akıllı bileşenlerin üretim sürecinde ne gibi değişiklikler yapabileceği üzerinde durdu.

FestoFesto Enerji İzleme ve Akıllı Bakım Müşteri Çözümleri Servis Mühendisi Yusuf İlhan da konuşmasında firmalardaki enerji kaçaklarına değindi. Bu kaçaklarla ilgili yapılabilecekleri sıralayan İlhan, bu sayede firmaların sağlayacağı tasarrufa işaret etti. İlhan’ın konuşmasının ağırlıklı bölümünü enerji verimliliği oluşturdu.

FESTO YAZILIM ARAÇLARI İŞ YÜKÜNÜ AZALTIYOR

ProFestoses endüstrisinde “Dijitalleşme” konulu toplantı, Proses Otomasyon Takım Lideri Orhan Ayhan’ın sunumuyla son buldu. Konuşmasının başlangıcında konuyla ilgili eğitim kalitesine vurgu yapan Ayhan, sunumunu satın alma ve mühendislik bölümlerinin tasarım ve sipariş sürecini kolaylaştıracak Festo yazılım araçlarının tanıtımına ayırdı. Bu araçların kullanılmasıyla söz konusu birimlerin ağır iş yüklerinin azaltıldığını belirten Ayhan, bunun zaman tasarrufu sağladığına dikkat çekti.

Festo

 

Share.

About Author

Leave A Reply

'