Sanayinin yeni muhafızları: CDC Patlama Diskleri

0
Patlama diskleri proses güvenliği için hayati önem taşıyor. Emniyet için kurban edilecek parçalar olarak tasarlanan diskler, üretim ekipmanları içindeki basınç belirli bir eşik değerini aştığında patlıyor ve böyle tehlikeli olayları önlenmiş oluyor. Continental Disc Corporation’ın patlama diskleri, emniyet sistemi değerlendirme ve doğrulamasında lider olan Intertek Consulting Services tarafından tam puan aldı.

Delta VanaPatlamak üzere tasarlandı. Saçma geliyor değil mi? Araçlarını yolda kalması için ürettiğini iddia eden bir otomotiv şirketi hayal edin. Bilgisayarlarının çökmek üzere tasarlandığını açıklayan bir bilgisayar üreticisi canlandırın kafanızda. Başarısızlık mühendisliği, kesinlikle kulağa bir iş stratejisi gibi gelmiyor değil mi? Ancak proses güvenliğinde kullanılan patlama disklerine gelince iş değişiyor. Bu kurban edilecek parçalar, üretim ekipmanları içindeki basınç belirli bir eşik değerini aştığında patlayacak ve tehlikeli olayları önleyecek.

Patlama diskleri, şirketlerin Uluslararası Emniyet Standartları (IEC 61508/61511) tarafından öngörüldüğü şekilde proses emniyetini sağlayabilmeleri için kullanılan kritik araçlardır. Bu cihazlar önceden belirlenmiş teknik şartlara göre çalıştıklarında daha etkili olduklarını kanıtlarlar. Kalitesiz patlama diskleri, kalite testi ve üretimdeki uzmanlık eksikliği nedeniyle sıklıkla gereksiz ve pahalı üretim duruşlarına neden olur.

Piyasadaki en yüksek kalibreli patlama disklerininin mühendisliği ve üretimi konusundaki uzmanlığını kanıtlamış olan ContinentalDisc Corporation, emniyet sistemi değerlendirme ve doğrulamasında lider olan IntertekConsulting Services ile ortak bir çalışma yürüttü. HPX, BDI (Patlama Diski Göstergesi) ve BDI-FLX ürünlerinin bağımsız olarak analizini yapan Intertek, bu ürünlerden her birine SIL dört (4) derecelendirmesine eşdeğer olan mevcut en yüksek değerlendirme puanını verdi.

EN ÜST DÜZEYDE GÜVENLİK KORUMASI

CDC’nin Kalite ve Uyum Direktörü Shane Bacon konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Detaylı hata modu olasılığı analizi ve ürünlerimizin değerlendirilmesi sayesinde, HPX ve patlamalı diski göstergesi ürünlerimizin müşterilerimize en üst düzey güvenlik koruması sağladığını söyleyebiliriz. 50 yılı aşkın bir süredir çeşitli proses endüstrileri için patlama diskleri üreten CDC, havacılık, uzay ve savunma sektörleri, karmaşık ve özel basınç koruma ihtiyaçlarına çözümler getiriyor. Ters etkili patlama disklerinin, belirlenmiş basınç değerleri aralığındaki sistemleri işletmek isteyen kimyasal işleme endüstrileri için esas olduğu kanıtlanmıştır.Delta Vana

İNTERTEK’TEN EN YÜKSEK PUAN

Petrol rafine ve hidrokarbon endüstrileri, patlama disklerimizin sızdırmazlık özellikleriyle birlikte, kaçak emisyonlara odaklanarak maliyet etkin bir sistem koruması sağlar. İçecek, gıda, süt ve ilaç endüstrileri, olmazsa olmaz saflık gereksinimlerini karşılamak için sıhhi tesisat hatlarına uygun olarak geliştirdiğimiz disklerimize ihtiyaç duyar. Emniyet söz konusu olduğunda, taviz veya hata marjı için yer yoktur. Karmaşık üretim altyapıları, proses emniyetini, üretkenlik ve karlılık sağlarken, tehlikeli olayların riskini azaltacak emniyet sistemleri gerektirir. İntertek titiz değerlendirmeler sonucunda HPX, BDI ve BDI-FLX ürünlerimize, en yüksek SIL derecelendirmesi olan 4 puanı verdi.”

Share.

About Author

Leave A Reply

'