Siegwerk’ten Sağlığa Zarar Vermeyen Gıda Ambalajı Mürekkebi

0

Ambalaj mürekkepleri alanında lider kuruluşlardan Siegwerk, endüstrideki teknolojiler, yenilikler ve en yeni trendleri duyurmak, bu konuda sektör paydaşları ile karşılıklı etkileşim sağlamak üzere hayata geçirdiği INKday etkinliğinin 3.sünü gerçekleştirdi.

Sağlığa zarar vermeyen mürekkepler öne çıktı

Siegwerk Yönetim Kurulu ÜyesiHugo NoordhoekHegt ve Siegwerk Türkiye Genel Müdürü Mustafa Güler’in açılış konuşmalarıyla başlayan INKday etkinliğinde, ambalaj baskısında kullanılmak üzere geliştirilen yeni mürekkep çözümleri sunuldu. Özellikle gıda ambalajında kullanılan ve sağlığa zarar vermeyen yani gıdaya geçiş yapmayan mürekkepler konusunda bilgi verildi. Ayrıca Narrow Web (Etiket) için UV LED, Narrow Web (Etiket) uygulamaları için düşük migrasyonUV çözümleri, ofsette düşük enerjili ve LED UV, ofsette gıda ambalajı çözümleri, tütün ambalajında özel efektler, mono solvent PU bazlı pasta sistemi, yüksek hız flekso+ HQ(Yüksek Kalite) flekso, agresif dolgu malzemesi içeren ambalajlar, ambalaj uygulamaları için özel efektli mürekkepler, proje yönetimi ve danışmanlık(OSC &InHouse), dijital mürekkepler, ürün güvenliği ve yönetmelikler (PSR) gibi konularda sunumlar gerçekleştirildi.

Narrow Web (Etiket) için UV LED teknolojisi tanıtıldı

Sunumda; enerji maliyeti, çevre, güvenlik ve kalite başlıkları incelenerek ışık kurumalı sistemlerde yeni trend olan LED UV teknolojisinin UV teknolojisine göre avantajlarından bahsedildi. İsviçre Talimatı, EUPIA Yönetmelik Kılavuzu, Nestle Kılavuz Notları gibi düzenleyici kısıtlamalar çerçevesinde gıda ambalaj uygulamaları ve diğer hassas uygulamalar (kozmetik ve ilaç) için geliştirilmiş düşük migrasyonlu, yüksek reaktivite ve mükemmel adezyona sahip olan UV flekso serisinden SicuraNutriflex LED teknolojisinin tanıtımı yapıldı.

Ofsette gıda ambalajı çözümleri anlatıldı

Ofsette gıda ambalajı çözümleri bölümünde migrasyonla ilgili EuPIA Yönetmeliği, İsviçre Talimatı, Nestle Kılavuzu gibi çeşitli düzenleyici kısıtlamalardansöz edilerek gıda ambalajlarında migrasyon riskinden ve Siegwerk’inlaboratuvarlarında yürütmüş olduğu migrasyon çalışmalarından bahsedildi. Çeşitli gıda ambalajı örnekleri gösterilerek Siegwerk’in düşük migrasyonlu mürekkep serilerinden olan konvansiyonel tabaka ofset için Tempo Nutripack 2, kağıt ve karton UV ofset için SicuraLithoNutriboard 2, plastik yüzeyler için UV ofsette kullanılan SicuraLithoNutriplast 2 ve Nutriplast IML tanıtımları yapıldı.

Özel efektli mürekkepler ilgi çekti

Araştırmalar tüm satış kararlarının yüzde 70’inin satış noktasında gerçekleştiğini gösteriyor. Siegwerk de sunumda farklılaşma potansiyeli ile beraber raflarda ilgi çekicilik sağlayan ve aynı zamanda marka bilinirliğinin artmasına da katkıda bulunan çeşitli ve özel efektli mürekkeplerini ve laklarını duyurdu. Mat-parlak görsel ve kağıt, kauçuk, kumlu dokunsal efekt sağlayan tiplerden metalik, hologram, UV-aktif, iletken özelliklite pek çok çeşit efekt mürekkep velaktan oluşan ürün portföyünü tanıttı.

Share.

About Author

Leave A Reply

'