TÜV Austria Türk ve Sıla Kalite güçlerini birleştirdi

0
Kalite, muayene ve belgelendirme alanında Türkiye’nin en büyük şirket birleşmesi için imzalar atıldı. Birleşme sonrası TÜV Austria Sıla Kalite adı altında sunulacak ileri teknoloji tahribatsız muayene (NDT) yöntemleri, enerji santralleri ve endüstriyel tesisler gibi üretim yapılan her noktada malzeme güvenliğinin çok daha güvenilir ve ekonomik bir şekilde artırılmasını sağlayacak; 20 milyon Eeuroluk katma değerli işlem hacmi yaratılacak.

KONTROL DÜNYASI / ÖZEL HABER

1996’dan beri, uzman ve deneyimli personeli ile endüstriyel kalite kontrol, test, muayene ve belgelendirme gibi 300’den fazla servis alanında Türkiye’deki sanayi üreticilerine hizmet veren Avusturya merkezli lider kuruluş TÜV AUSTRIA Grubu, sektörde önemli bir ilke imza atarak yerli hizmet sağlayıcı Sıla Kalite ile güçlerini birleştirdi.

17 Temmuz Çarşamba günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde atılan imzaların ardından iki şirket, yerli ve uluslararası tüm mevcut ve potansiyel müşterilerine, üretimde çok daha ekonomik ve hızlı sonuç alınabilmesini sağlayan Tahribatsız Muayene (NDT) ve Tahribatlı Muayene (DT) yöntemlerini Tüv Austria Sıla Kalite adı altında sunmaya başlayacak.

Sektörün en büyük birleşmesi için düzenlenen törende işbirliği metnini TÜV Austria CEO’su Dr. Stefan Haas ile Sıla Kalite Kurucusu ve Genel Müdürü Halit Battal imzaladı. Haas yaptığı konuşmada söz konusu işbirliğinin önemine dikkat çekti. TÜV Austria Türk Ülke Müdürü Yankı Ünal da konuşmasında, endüstriyel muayene ve belgelendirme alanında 2016’dan beri lider olarak faaliyet gösteren TÜV Austria Türk’ün yüzde 100 yerli bir şirketle birleşerek attığı adımı şu sözlerle açıkladı:

Tüv Austria Türk Ülke Müdürü Yankı Ünal

Tüv Austria Türk Ülke Müdürü Yankı Ünal

ÜNAL: 147 YILLIK BİLGİ BİRİKİMİMİZİ SILA KALİTENİN İŞ GÜCÜYLE BİRLEŞTİRİYORUZ

“147 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizi yıllardır Türkiye’ye aktarıyor; test, gözetim, denetim, eğitim ve belgelendirme gibi 300’den fazla hizmet kapsamını eksiksiz ve en iyi şekilde müşterilerimize sunabilmek için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Müşterilerimizden gelen talep ve ihtiyaçlara göre, teknolojik yeniliklere ayak uydurmak için çalışıyoruz. Son dönemde özellikle endüstri ve enerji alanındaki sanayicilerimizin artan talepleri üzerine görsel muayene, sıvı penetrant muayenesi, manyetik parçacık muayenesi gibi geleneksel yöntemlerin yanı sıra ileri teknoloji tahribatsız muayene test (NDT) yöntemleri ile tahribatlı testleri de hizmet portföyümüze katmaya karar verdik. Bunun için de Rusya, Türkmenistan, Özbekistan, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Irak gibi ülkelere hizmet ağını genişletmeyi başarmış, yerli sektörün en büyük tahribatsız muayene şirketlerinden birisi olan Sıla Kalite ile birlikte ilerlemeye karar verdik. Türkiye’de ihtiyaç olan bu yeni teknolojileri TÜV Austria Türk’ün uluslararası bilgi birikimi ve köklü güvencesi, Sıla Kalite’nin iş gücü ve tecrübesiyle birleştirerek sunacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Sıla Kalite Kurucu Genel Müdürü Halit Battal

Sıla Kalite Kurucu Genel Müdürü Halit Battal

BATTAL: BU İŞBİRLİĞİ YERLİ SANAYİNİN GELİŞİMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Sıla Kalite Kurucusu ve Genel Müdürü Halit Battal ise söz konusu işbirliğinin, yerli sanayi ve teknolojinin gelişimi, yeni istihdam olanakları ve yeni pazarlara erişim açısından çok önemli olduğuna değindi. Battal törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“1998 yılında çıktığımız bu yolda 2009 yılından beri Sıla Kalite ismi ile başta Türkiye olmak üzere zorlu coğrafyalarda büyük entegre endüstriyel tesislere başarı ile imza attık. Kaliteyi en ön planda tutarak ülkemize ciddi maddi ve manevi katma değerler yarattık. Gerek amiral gemimiz olan Tahribatsız Muayene (NDT) faaliyetleri ile gerek iki adedi Rusya Federasyonu’nda konuşlu olan toplam üç adet kapsamlı Mekanik test Laboratuvarı (DT) ile, gerekse de sondaj ekipmanlarının inpektesi ve eğitim/sertifikalandırma faaliyetlerimiz ile hedeflerimize kalitemizden ödün vermeden ulaşmaya çalıştık. Bu birliktelik geleceğe daha kurumsal, daha teknolojik ve daha güvenle bakmamızı sağlayacaktır. Sıla Kalite olarak bu birleşme neticesinde yurt içinde 100’ü aşkın istihdamımızı kısa süre içerisinde 200’e, yurt dışı faaliyetlerinde 150’yi aşkın istihdamımızı ise 250 üzerine taşımayı hedefliyoruz.”

TAHRİBATSIZ MUAYENE TESTLERİ (NDT) NEDEN ÖNEMLİ?

Katma değer yaratan işlem hacmi 20 milyon Euro’nun üzerinde olan bu birleşme sonrası Tüv Austria Sıla Kalite adı altında sunulacak olan akustik emisyon, TOFD, Phassed-Array, Dijital X-Ray ve Eddy Current gibi tahribatsız yöntemlere; başta enerji santralleri, boru hatları, limanlar, endüstriyel tesisler, köprüler, havalimanları, fabrikalar olmak üzere basınçlı kaplar, yeni yatırımlar ve mevcut tesisler, makineler, ithalat ve ihracattaki tüm menkullerde ihtiyaç duyuluyor. Her türlü üretim tesisinde kullanılan malzemelerin daha düşük maliyetle daha yüksek teknolojik kontrollere tabi tutularak incelenmesini sağlayan NDT yöntemleri, malzemede herhangi bir deformasyon oluşturmadan güvenilirliğin ve verimliliğin artmasını sağlıyor.

TÜV Austria Türk, 23 yılda büyük başarılara imza attı

Tüv Austria TürkTÜV Austria Türk,uluslararası bir çok alanda yetkisi bulunan 147 yıllık TÜV AUSTRIA Grubu’nun bilgi birikimi ve tecrübelerini 1996’dan beri Türkiye’ye aktarıyor. Endüstriyel servis, test, muayene, belgelendirme, ITgüvenliği gibi 300’den fazla servis alanındaki amaca uygun hizmetleri ile birçok noktada değerli müşterileri için çalışan TÜV Austria Türk mühendisleri, 2016’dan bu yana sektörde lider kuruluş olma başarısına imza atıyor. 300’den fazla konusunda uzman ve deneyimli personel ve binden fazla dış personel ile TÜV Austria Türk gözetim, denetim, eğitim ve sertifikalandırma hizmetlerini yürütüyor.

Tahribatsız muayene alanında yerli sanayinin gururu

Sıla KaliteYerli sanayinin en önemli şirketleri arasında yer alan ve temelleri 1998 yılında atılan Sıla Kalite, 2009 yılından beri bugünkü ismiyle sektörde hizmet veriyor. Türkmenistan, Özbekistan Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Rusya Federasyonu sınırları içerisinde faaliyetlerini sürdüren şirket, Rusya Federasyonunda SILA INDUSTRY ismi ile lokal bir yapıya sahip. Başta Tahribatsız Muayene alanında olmak üzere, tahribatlı test laboratuvarı, muayene ve gözetim hizmetleri, kaynakçı ve tahribatsız muayene personeli eğitim ve belgelendirme çalışmaları ile sondaj ekipmanlarının kontrolleri faaliyetlerini yurt dışında ve ülkemizde 200’ün üzerinde multiskil yetkilendirilmiş uzman personel ile yürütüyor. Bu faaliyetlerini EN ISO IEC 17020, EN ISO IEC 17024 ve EN ISO IEC 17025 standartları kapsamında akredite bir kuruluş olarak sürdürüyor.

İŞTE BİRLEŞME TÖRENİNDEN ÖNEMLİ KARELER

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Tüv Austria Sıla Kalite

Share.

About Author

Leave A Reply