VEGA, proses endüstrisine yeni ölçüm teknolojilerini anlattı

0
VEGA Türkiye, proses endüstrisi için İstanbul ve İzmir’de önemli bir seminere imza attı. Farklı sektörlerden katılımcıların yer aldığı Ölçüm Teknolojileri Semineri’ni VEGA Global Ürün Müdürleri Clemens Hengstler ve Natalie Waldecker gerçekleştirdi. Seminerde, 80 Ghz’lik radar teknolojisi ile seviye ölçümü, kimya, petrokimya ve mineral endüstrileri için radyoaktif kaynaklı seviye ve yoğunluk ölçümü, basınç ölçümlerindeki yeni trendler ve avantajları anlatıldı.

KONTROL DÜNYASI / ÖZEL HABER

Proses endüstrileri için seviye ve basınç ölçüm teknolojileri sunan VEGA, yaklaşık 30 yıldır Türkiye’de sevilerek kullanılan bir marka özelliğini taşıyor. 2013 yılı ile birlikte VEGA Türkiye olarak kendi ekibini oluşturan şirket, büyüyerek yoluna devam ediyor. VEGA Türkiye, eğitim faaliyetlerine de büyük önem veriyor. Bu çalışmalardan biri 20-22 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirildi. İki büyük şehirde Ölçüm Teknolojileri Semineri düzenleyen VEGA Türkiye, proses endüstrisine en yeni gelişmeleri aktardı. Böylece müşterileriyle işbirliğini ilerletme ve güçlendirme imkanını yakaladı.

VEGA Türkiye Genel Müdürü Bahadır Avcı (Solda)

VEGA Genel Müdürü Avcı (Solda)

Seminerin açılış konuşmasını VEGA Türkiye Genel Müdürü Bahadır Avcı yaptı. Söz konusu çalışmanın her sene devam edeceğini ve her bölgeye yayılacağını belirten Avcı, konuşmasında şirket, şirket kültürü ve firma yaklaşımı üzerinde durdu. Daha sonra VEGA Global Ürün Müdürleri Clemens Hengstler ve Natalie Waldecker, firmanın geliştirdiği son ölçüm teknolojileri hakkında detaylı ve uygulamalı sunumlarda bulundu.

Clemens Hengstler, 80 GHz’lik radar teknolojisinin, çok kısa bir süre içinde piyasada umulmadık bir şekilde kabul görerek, birçok proses endüstrisinde 26 GHz’in yerine geçtiğini vurguladı. Hengstler özetle şu bilgileri aktardı:

VEGAPULS 64 EN DAR ALANLARDA BİLE KULLANILABİLİYOR

“80 GHz radar sensörleri, çeşitli sanayilerin seviye uygulamalarında üniversal olarak kullanılabilme özelliği gösteriyor. Sıvı malzemelerin seviye ölçümünde kullanılan VEGAPULS 64, fokuslanma özelliği sayesinde antende oluşan kondensat veya yapışmalarda dahi kesinlikle birebir ölçüm sonuçları sunuyor. Kendi sınıfının sensörleri arasında en küçük anten ile donatılabilme özelliğine sahip olan sensörü en dar ve küçük alanlarda dahi kullanmak mümkün.

80 GHz, katı&dökme malzemelerde de ölçümü bir üst noktaya taşıyor. Toz çıkaran veya sensöre yapışan malzeme olup olmaması fark etmiyor. VEGAPULS 69, bunun gibi ölçüm koşullarının üstesinden güvenilir bir şekilde gelebilmek için gereken özelliklere ve fokuslanmaya sahip.”

Basınç ölçüm teknolojilerinde, elektronik fark basınç ürünleri ile proses endüstrilerinde öne çıkan VEGA, geliştirdiği teknolojilerle, sıcaklık farklarından ve tıkanmalardan neredeyse etkilenmeyen ürünler sunuyor. Bu da saha ekiplerinin işlerini kolaylaştırıyor.

Vega

Vega

Vega

Share.

About Author

Leave A Reply

'